Nasza Biblioteka wraz z Gminnym Centrum Kultury w Białej zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci w ramach Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie z Magdaleną Zarębską odbyło się pod tytułem “Zabawy w klimacie PRL”. Na początku naszego spotkania autorka przedstawiła uczniom Szkoły Podstawowej w Białej swoje książki i odpowiedziała na pytania dzieci dotyczące jej twórczości. Następnie autorka opowiedziała o książce “Kaktus na parapecie”, przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną, dzięki której dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w czasach PRL – bez Internetu, telefonów komórkowych i kolorowej telewizji.

Pod koniec spotkania dzieci wzięły udział w kalamburach zorganizowanych przez panią Magdalenę. Musiały przedstawić widowni zawody oraz przedmioty wywodzące się z czasów PRL, o których wcześniej wspominała. Poprowadzona została również dyskusja na temat twórczości pani Magdaleny, jej zainteresowań i ulubionych książek. Zostało jej zadanych wiele ciekawych pytań, na które autorka chętnie odpowiedziała. Ponadto uczestnicy spotkania mogli zakupić książki autorki oraz otrzymać dedykację.