Nasza Biblioteka wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci w ramach akcji "Zaczytane Opolskie".

Spotkanie z Iloną Wiśniewską odbyło się z okazji premiery jej pierwszej książki dla dzieci pt. "Przyjaciel Północy". W trakcie spotkania autorka opowiedziała o książce, swoich podróżach i życiu na dalekiej północy Norwegii. Książka “Przyjaciel Północy” jest bardzo ciekawą powieścią faktograficzną – wszystkie postacie, fakty oraz miejsca nie są zmyślone i dzięki nim historia ta mogła się wydarzyć. Głównym bohaterem i narratorem książki jest 12-letni Daniel. Książka ta jest bardzo uniwersalna i może trafić do każdego czytelnika. Skłania ona do refleksji i pokazuje kawałek innego świata, przekazuje różne wartości i z pewnością w każdym czytelniku zostawi coś po sobie, tak samo jak spotkanie z autorką pełne ciekawych faktów i pięknych zdjęć wykonanych samodzielnie.

Pod koniec spotkania dzieci wzięły udział w dyskusji na temat najnowszej książki Ilony Wiśniewskiej oraz jej życia i podróży. Zostało jej zadanych wiele ciekawych pytań, na które autorka chętnie odpowiedziała. Uczestnicy mogli zakupić książkę autorki oraz otrzymać autograf.